Avaleht arrow Hoolekogu arrow HIIU VALLA LASTEAIA HOOLEKOGU PROTOKOLL 08.06.2016
HIIU VALLA LASTEAIA HOOLEKOGU PROTOKOLL 08.06.2016

Hoolekogu liikmed: Merle Ranus, Ruth Maar, Enn Veevo, Kalli Samorodni, Juta Ülemaantee, Merit Savioja, Kerli Nabi, Kulla Nabbi, volikogu esindaja Georg Linkov, vallavalitsuse esindaja Tiia Liibert

Lasteaia esindajad: Tiina Hinno, Sirje Garamaga, Pille Paulus, Elna Pähn

Puudusid: Karin Vals, Urmet Lees

1. Lasteaia eelarve vähendamine lähtudest valla otsusest vähendada allasutuste eelarveid ligi 4%.

Tiina Hinno andis ülevaate lasteaia eelarve koostamisest, kuludest ja tuludest eelmisel aastal: Eelarve taotluse summa oli 577000€, mida vähendati 31700€ võrra ning jäägiks jäi 545300€, millest vähendada tuleks veel 4%. Lasteaia juhtkonna seisukoht on, et eelarve vähendamine oleks väga keeruline.

Kuna eelmisest aastast on üle tulnud ka tasumata arved, seoses rahade mitte laekumisega, siis muudab see olukorra veelgi keerulisemaks.

Lasteaias on praegu 144 last. Koondatud on juba 8 inimest. Sügisest jätkab lasteaias 8 rühma, millest 6 asuvad Kärdlas ja 2 Kõrgessaares.

Lasteaia kulutused on juba praegu viidud miinimumini. Laste üritused ja sõidud on teostatud projektide toel, personali arv on viidud miinimumini, koolituste osas kasutatakse ära tasuta koolitusi, hetkel on vahendite puudumise tõttu läbimata ka paar hädavajalikku koolitust.

Lasteaia kohatasu on juba tõusnud, Kõrgessaares ligi 50%, seega ei saa ka lapsevanemate kohustusi hetkel täiendavalt tõsta.

Volikogu esindaja Georg Linkov selgitas, et valla rahandusosakond andis ette 4% allaasutuste eelarve vähendamist, kuid asutused on oma sisu poolest kõik erinevad ning seega on võimalik, et protsendid asutuste suhtes saavad olema erinevad. Kõige mõistlikum on välja tuua konkreetse asutuse reaalne võimekus.

Kuna kandidatuur eripedagoogi ametikohale ebaõnnestus, seoses sobiva kandidaadi puudumisega, siis juhtkonna hinnangul võiks olla see üks koht, kus on hetkel võimalik kokku hoida ja püüda saada iseseisvalt hakkama.

Samuti saab vähesel määral kulusid kokku hoida liikumisõpetaja koormuse vähendamisega ning vastavalt töötaja soovile kohandada suveperioodil palgata puhkuseid.

OTSUSTATI:

Hoolekogu on vastu eelarve vähendamisele 4% ulatuses.

Lasteaed ei sõlmi uut töölepingut eripedagoogi ametikohale.

Vähendatakse liikumisõpetaja töökoormust.

Suvisel perioodil vastavalt töötaja soovile kohandada palgata puhkuseid.

Eelnevat arvesse võttes on hoolekogu ettepanek vähendada Hiiu valla lasteaia eelarvet summas 4000€.

Merit Savioja

Hoolekogu protokollija